نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. فریم ورک فوق قدرتمند طراحی قالب های جوملا Gantry 3.2.20 Details »»

فریم ورک فوق قدرتمند طراحی قالب های جوملا Gantry 3.2.20

Version: 3.2.20, by (مدير کـــــــــل) Mahdi Manian آنلاین نیست.
      Developer Last Online: Nov 2018 پرینت این صفحه / حالت نمایش بصورت پرینت شده ارسال این صفحه به ایمیل یک دوست یا خودتان
      vB Version: جوملا 2.5 / 1.7 امتیاز:  Installs: 3
      Released: Sunday 05 August 12 Last Update: Never Downloads: 0
      Supported

با سلام خدمت دوستان.

شاید برخی از طراحان وب این فریم ورک را بشناسند ولی مطمئن هستم بیشتر طراحان وب هم این فریم ورک را نمی شناسند!!! البته شاید بیشتر طراحان وب این فریم ورک را بشناسند ولی من به ای دلیل می گم نمی شناسند زیرا طراحان وب ایرانی خیلی کم از فریم ورک ها در طراحی قالب هایشان استفاده می کنند!!!
      متاسفانه استفاده از فریم ورک ها در طراحی قالب خیلی کم است و کسانی که احتمالا از فریم ورک ها استفاده می کنند انگشت شمارند!

اصلا فریم ورک چیست؟؟؟
      هر کتابخانه*ای که تهیه و تنظیم شده باشد تا از تکرار در برنامه نویسی جلوگیری کند و کار برنامه نویس را ساده کند فریم ورک نامیده می*شود. اما فریم ورک چیزی بیش از یک کتابخانه است. به عنوان مثال یک شرکت مانند سونی را در نظر بگیرید؛ آیا سونی هربار برای ساخت یک تلویزیون به تکنولوژی مشابه همه کیت*ها و مدار*ها را دوباره طراحی می*کند!؟ آیا از نظر زمان و هزینه اقتصادی باعث ضرر این شرکت نخواهد شد؟ طبیعتاً سونی همه اطلاعات را در جایی نگه داشته و تنها تغییراتی در آن اعمال می*کند و خروجی یک محصول جدید را در نتیجه خواهد داشت.
      فریم ورک*ها بر اساس ساختار برنامه نویسی شی گرایی تحت عنوان Model، View، Controller به اختصار MVC ساخته می*شوند. اما نمی*توان گفت کتابخانه*هایی که بر اساس شی گرایی ساخته نشده*اند فریم ورک نیستند. عموما پرتال*ها و سیستم*های مدیریت محتوا مثل جوملا، مامبو، دروپال، وردپرس و … در **نهایت تبدیل به یک کتابخانه یا فریم ورک می*شوند. لازم به ذکر هست که خود این فریم ورک*ها می*توانند فریم ورک*های دیگر را نیز میزبانی کنند. مانند جوملا که فریم ورک Gantry برای قالب*های جوملا، کار طراحی و مدیریت قالب را سهل و آسان می*کند و بسیاری از قالب*های جوملا امروزه از فریم ورک*ها استفاده می*کنند. فریم ورک گانتری برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس نیز قابل استفاده هست.

خب چرا از فریم ورک استفاده کنیم؟
      هیچ اجباری برای استفاده از فریم ورک نیست. اما اگر مزیت*های فریم ورک*ها را بدانیم شاید حاضر نباشیم به هیچ وجه بدون فریم ورک کاری کنیم! (فراموش نکنید جوملا قبل از سیستم مدیریت محتوا یک فریم ورک است و در واقع یک CMF می*باشد) هرچند هیچ اجباری برای استفاده از فریم ورک*ها نیست. هیچ کسی نمی*تواند شما را به خاطر استفاده نکردن از فریم ورک*ها سرزنش کند. اما به شما پیشنهاد می*کنم که سعی کنید همیشه از فریم ورک*ها استفاده کنید. حتی خودتان می*توانید فریم ورکی را تهیه کنید تا کار*هایتان ساده*تر شود. اما فریم ورک*هایی هستند که شاید نیاز نباشد شما وقت بگذارید و فریم ورک جدیدی را تهیه کنید! یا اصلاً تنها کافی باشد با تغییرات کمی به احتیاج خود برسید. یکی از مزیت*های فریم ورک*ها این است که اگر یک اشکالی در منبع (Source) شما باشد می*توانید با یک تغییر همه قالب*هایی (برنامه*ها) که از این فریم ورک استفاده می*کنند را اصلاح کنید!

بگذریم. فریم ورک های زیادی برای طراحی قالب های جوملایی وجود دارند از جمله: YT Framework ، Warp ، Gavern ، Zen Grid ، Helix ، Construct Template Development ، Morph ، JV ولی من به شخصه بهترین فریم ورک ها را T3 و Gantry می دانم و از بین این دو گانتری را برتر می دانم. البته این نظر شخصی است و شاید نظر شما متفاوت باشه. من دلایل زیادی برای ترجیه گانتری دارم. از جمله:

مهم ترین ویژگی های فریم ورک Gantry:
      دارای ُسیستم شبکه 960
      [فقط اعضا می توانند لینک ها را ببینند. ]
      پشتیبانی از 12 تا 16 ستون و هر ستون دارای 6 موقعیت ماژول.
      امکان سفارشی سازی و تنظیم ساده ی تنظیمات و پارامتر های قالب در مدیریت قالب و هم فایل xml
      مدیریت منو ی بالا و امکان تنظیم نمودن هر آیتم منو (رنگ ، نوع افکت ، نوع انیمیشن ، انتخاب منوی مورد نظر و..)
      دارای سیستم قدرتمند Ajax و استفاده از آن در قسمت های مختلف قالب
      پشتیبانی از زبان های RTL. هنگام طراحی می توان یک فایل به نام template-rtl.css ساخت و کد هایی که مربوط به زبان های rtl هست را آنجا نوشت.
      ایجاد شده در css و js فشرده. کاهش تعداد درخواست ها از سرور و فشرده سازی و بهینه سازی حداکثری صفحه
      کاملا انتطاف پذیر و امکان css , js , html , css نویسی در قالب برای سفارشی سازی قالب و ایجاد بلوک و موقعیت های مختلف.
      دارای کد های بهینه شده و استفاده ی مجدد آن ها در چهارچوب قالب که باعث افزایش سرعت قالب می شود.
      دارای 65 موقعیت ماژول و امکان تغییر و افزایش آنها
      امکان ایجاد چند استایل مختلف در قالب و ساخت فایل هایی با نام های style1.css ، style2.css و.. برای سفارشی سازی آنها
      امکان ایجاد پیام هشدار برای ie6 از
      کمک بگیرید.
      کاملا div و بدون استفاده از هیچ جدولی و SEO بالای قالب
      امکان اختصاص فایل css به مرورگر خاص برای رفع مشکل در انواع مرورگر ها از جمله ie
      پشتیبانی کامل موبایل های هوشمند از جمله iphon و اختصاص فایل های php و css برای هر موبایل هوشمند خاص
      امکان تنظیم رنگ قسمت های مختلف قالب در مدیریت قالب
      امکان تنظیم فونت و سایز فونت و استفاده از فونت های google
      امکان تنظیم موقعیت و تنظیم: Logo , Date , Font-Sizer , Copyright , SmartLoad , To-Top Scroller , System Messages , Reset Settings , IE6 Warning و Google Analytics.
      امکان تنظیم تعداد موقعیت ها و همچنین اندازه ی هر موقعیت و همچنین امکان جا به جا کردن آنها
      امکان فعال و غیر فعال کردن Cache
      امکان فعال و غیر فعال کردن GZipper
      امکان فعال و غیر فعال کردن موقعیت کامپوننت
      امکان اختصاص دادن به منویی خاص
      و..

البته این فریم ورک کارایی خاصی برای مدیران سایت ها ندارد ولی برای طراحان وب و قالب بسیار مفید می باشد. این قالب نیازی به بهینه سازی css ندارد بلکه فقط باید فایل زبانش فارسی شود.

من آخرین قالبی که با این فریم ورک طراحی کردم ، قالب انتظار می باشد که قرار هست بزودی در سایت جومینا منتشر شود.

اسکرین شات های نسخه جوملا 1.5:

فایل های قابل دانلود:
      فریم ورک گانتری نسخه 3.2.20 (آخرین نسخه)در این بسته کامپوننت و لایبرری و پلاگین گانتری وجود دارد.

قالب پیش فرض برای فریم ورک گانتری نسخه 3.2.20

بسته ی کامل نرم افزاری گانتری. این بسته کامپوننت و لایبری و پلاگین گانتری به همراه قالب پیش فرض و ماژول و پلاگین منوی آبشاری وجود دارد. (پیشنهاد شده)

به امید استفاده ی هر چه بیشتر از فریم ورک ها.
      یاعلی

موضوعات مشابه:

Show Your Support

• This modification may not be copied, reproduced or published elsewhere without author's permission.
      • برای تشکر از نویسنده بر روی کلیک کنید.
        The Following 4 Users Say Thank You to Mahdi Manian For This Useful Post: Mojtaba (Tuesday 07 August 12),mojtaba3D (Sunday 05 August 12),pesfa (Sunday 06 January 13),محمدحسین میری (Sunday 05 August 12)

Similar Mod

آخرين نوشته
    پاسخ
    Type
    Developer
    مدیریت
    08:33 PM Tuesday 24 July 12
    0
    آموزش های جوملا 2.5 / 1.7
    Mojtaba
    11:45 PM Tuesday 07 August 12
    0
    Mahdi Manian
    04:49 PM Thursday 30 August 12
    2
    محمدحسین میری
    03:30 PM Tuesday 30 October 12
    0
    shervin_20
    03:18 PM Thursday 17 January 13
    0
    Mahdi Manian
    02:46 PM Monday 28 January 13
    0
    mohammad2232
    09:03 PM Monday 28 January 13
    2
    mohammad2232
    07:36 PM Tuesday 21 May 13
    1
    hamidnpc
    12:46 AM Wednesday 11 September 13
    3
    ali09366
    03:19 PM Saturday 14 September 13
    8
    hamidnpc
  1. # ADS
    Circuit advertisement

اینجا محل تبلیغات شماست.

2. Top | #2
    StarStarStarStarStarStarStar
    شماره عضویت
    73
    عنوان کاربر
    مدير کـــــــــل
    میانگین پست در روز
    0.46
    موضوع ها
    61
    Thanks
    150
    وب سایت کاربر
    افزودن وب سایت
    میزان امتیاز
    1000
    این فرم ورک فقط برای 1.5 هست؟
    اینجور که من متوجه شدم و فیلم های آموزشی رو دیدم با این روش تقریبا میشه یه قالب طراحی کرد.اصلا مثل اینکه این روش یه جور آرتیستر بهینه شده برای جوملاست!!!
    خب فکر کنم که این فریم ورک خیلی خوب باشه.من کم کم تصمیم دارم شروع کنم باهاش کار کنم.

3. Top | #3
    شماره عضویت
    1
    عنوان کاربر
    مدير کـــــــــل
    میانگین پست در روز
    2.27
    هوادار
    سپاهان - رئال مادرید
    موضوع ها
    76
    Thanks
    1,925
    وب سایت کاربر
    کلیک کنید
    میزان امتیاز
    1000
    سلام.

این نسخه ای که اینجا گذاشتم ، برای جوملا 2.5 هست. نسخه ی 1.5 او هم هست.

قالب های زیبا و قدرتمندی با این قالب ساخته می شوند! مخصوصا نسخه 2.5 اش که قدرتش چندین برابر جوملا 1.5 هست.

تمامی قالب های سایت rockettheme.com با این فریم ورک ساخته می شوند.

موفق باشید.

The Following 2 Users Say Thank You to Mahdi Manian For This Useful Post: ebrahimt (Tuesday 27 November 12),محمدحسین میری (Sunday 05 August 12)
    این پست مفید بود؟؟ دکمه گوگل +1 یادتون نره پس!
    کجاست؟ یکی بالای تاپیک سمت چپ و یکی دیگه هم پایین انجمن سمت چپ!

[فقط اعضا می توانند لینک ها را ببینند. ] - [فقط اعضا می توانند لینک ها را ببینند. ] - [فقط اعضا می توانند لینک ها را ببینند. ] - [فقط اعضا می توانند لینک ها را ببینند. ]
    Developer

4. Top | #4
    شماره عضویت
    56
    عنوان کاربر
    شروع فعالیت...
    میانگین پست در روز
    0.02
    موضوع ها
    19
    Thanks
    7
    وب سایت کاربر
    کلیک کنید
    میزان امتیاز
    106
    فریم ورک بزرگ و خوبی هست
    اما چند تا مشکل کوچیک داره
    هنوز از ریسپانسیو پشتیبانی نمی کنه
    این قدر موقعیت هایش زیاده که آدم را گیچ میکنه
    قالب های طراحی شده با آن کمی سنگین است

و چند تا چیز دیگه

که هنوز به نظر من فریم ورک وارپ یک چیز دیگس و بیشتر ترجیحش میدم

The Following 2 Users Say Thank You to hamidnpc For This Useful Post: Mahdi Manian (Monday 06 August 12),mojtaba3D (Tuesday 07 August 12)

?is closed

5. Top | #5
    شماره عضویت
    1
    عنوان کاربر
    مدير کـــــــــل
    میانگین پست در روز
    2.27
    هوادار
    سپاهان - رئال مادرید
    موضوع ها
    76
    Thanks
    1,925
    وب سایت کاربر
    کلیک کنید
    میزان امتیاز
    1000
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidnpc نمایش پست ها
    هنوز از ریسپانسیو پشتیبانی نمی کنه
    متوجه نشدم! مگه میشه پشتیبانی نکنه! اولا نوشتن ریسپانسیو یا همون واکنش گرا توسط خود برنامه نویس نوشته میشه. دوما فریم ورک طوری طراحی شده که خیلی از این خصوصیت ها را در خود جای داده است! اگه قرار باشه یک نسخه برای تبلت ، یک نسخه برای موبایل و یک نسخه برای کامپیوتر باشه ، نوشتن اون به عهده ی برنامه نویس هست! فریم ورک درسته یک چیز آماده برای طراحی قالب هست ولی قالب را که دیگه برای ما طراحی نمی کنه!

این قدر موقعیت هایش زیاده که آدم را گیچ میکنه
    ببینید این 12 تا 16 تا ستون داره و هر ستون 6 تا موقعیت. البته این ها قابل توسعه هست. این موقعیت ها در مدریت فریم ورک > تب layouts مدیریت می شوند.

قالب های طراحی شده با آن کمی سنگین است
    اعتقاد دارم اگه خوب کد نویسی و بهینه سازی بشه ، زیاد سنگین نخواهد بود. قالب هایی که من باهاش طراحی کردم ، اونقدر هم سنگین نیستند!

که هنوز به نظر من فریم ورک وارپ یک چیز دیگس و بیشتر ترجیحش میدم
    من و شما در این مورد اختلاف نظر داریم! من این اختلاف نظر را با خیلی های دیگه هم داشتم! البته اون ها T3 را برتر می دونند!ولی یک واقعیتی هست! اینکه قدرت مدیریتی که Gantry و T3 در اختیاز می گذاره اصلا با Warp قابل مقایسه نیست!
    برای اثبات این حرف کافیه یک سه تا قالب که یکی با گانتری ، یکی با T3 و یکی با Warp هست را روی یک جوملا نصب کنید و قدرت هاشون را مقایسه کنید!
    من از این سه تا Gantry ّرا برتر می دونم. البته نظر شخصی هست و شاید نظر شما متفاوت باشه! چون با هر سه شون کار کردم میگم. البته من برخی از قالب هایم را با T3 طراحی می کنم!

شما یک کاری بکنید! چون خیلی warp را دوست دارید ، یک مقاله در موردش بنویسید و در انجمن قرار بدید! شاید ما هم بهش علاقه مند شدیم!

یا علی

[فقط اعضا می توانند لینک ها را ببینند. ] - [فقط اعضا می توانند لینک ها را ببینند. ] - [فقط اعضا می توانند لینک ها را ببینند. ] - [فقط اعضا می توانند لینک ها را ببینند. ]
    Developer

6. Top | #6
    شماره عضویت
    56
    عنوان کاربر
    شروع فعالیت...
    میانگین پست در روز
    0.02
    موضوع ها
    19
    Thanks
    7
    وب سایت کاربر
    کلیک کنید
    میزان امتیاز
    106
    نقل قول نوشته اصلی توسط JoomIran نمایش پست ها
    متوجه نشدم! چی را پشتیبانی نمی کنه؟

ببینید این 12 تا 16 تا ستون داره و هر ستون 6 تا موقعیت. البته این ها قابل توسعه هست. این موقعیت ها در مدریت فریم ورک > تب layouts مدیریت می شوند.

اعتقاد دارم اگه خوب کد نویسی و بهینه سازی بشه ، زیاد سنگین نخواهد بود. قالب هایی که من باهاش طراحی کردم ، اونقدر هم سنگین نیستند!

من و شما در این مورد اختلاف نظر داریم! من این اختلاف نظر را با خیلی های دیگه هم داشتم! البته اون ها T3 را برتر می دونند!ولی یک واقعیتی هست! اینکه قدرت مدیریتی که Gantry و T3 در اختیاز می گذاره اصلا با Warp قابل مقایسه نیست!
    برای اثبات این حرف کافیه یک سه تا قالب که یکی با گانتری ، یکی با T3 و یکی با Warp هست را روی یک جوملا نصب کنید و قدرت هاشون را مقایسه کنید!
    من از این سه تا Gantry ّرا برتر می دونم. البته نظر شخصی هست و شاید نظر شما متفاوت باشه! چون با هر سه شون کار کردم میگم. البته من برخی از قالب هایم را با T3 طراحی می کنم!

شما یک کاری بکنید! چون خیلی warp را دوست دارید ، یک مقاله در موردش بنویسید و در انجمن قرار بدید! شاید ما هم بهش علاقه مند شدیم!

یا علی

مورد دوم:
    خودتون یک ضرب و تقسیم کنید که میشه چند تا موقعیت !! 2500 تا کمتر میشه؟
    آیا واقعا این کار لازم است؟ چه نیازی به موقعیت های a ,b,c ,d هست؟ این کار قدیمی نیست؟
    می دونین یوتم چی کار کرده برای این کار که توی گنتری این قابلیت وجود ندارد؟
    به عکس زیر دقت کنید:

خب مورد سوم:
    در این مورد می تونیم با اون سایتی که معرفی کردم با هم کروس بذاریم . چه طوره؟
    من در این مورد با وارپ کل گنتری که هیج، کل گوگل را هم خوابندم!!

مورد چهارم:
    این هم پیشنهاد خوبی هست!!

موفق باشید

?is closed

7. Top | #7
    شماره عضویت
    1
    عنوان کاربر
    مدير کـــــــــل
    میانگین پست در روز
    2.27
    هوادار
    سپاهان - رئال مادرید
    موضوع ها
    76
    Thanks
    1,925
    وب سایت کاربر
    کلیک کنید
    میزان امتیاز
    1000
    مورد دوم:

12x6= ? چند میشه؟ فکر کنم جواب 72 میشه نه 2500!!!!!:D فریم ورک به صورت پیش فرض 12 تا ستون داره. ولی میشه به استفاده از 960Gs یا همون 960 گیرید ، به 16 تا هم تغییرش داد.
    موقعیت ها 1000000 تا هم که باشه ، همه فراخوانی نمیشوند! در صورت نیاز و فعال سازی در مدیریت فراخوانی خواهند شد!

مورد سوم
    نیازی نیست!

مورد چهارم
    خوش حال می شویم!

یا علی

The Following 2 Users Say Thank You to Mahdi Manian For This Useful Post: hamidnpc (Tuesday 07 August 12),محمدحسین میری (Tuesday 07 August 12)

Developer

8. Top | #8
    شماره عضویت
    570
    عنوان کاربر
    عضو انجمن
    میانگین پست در روز
    0.00
    موضوع ها
    2
    Thanks
    0
    وب سایت کاربر
    کلیک کنید
    میزان امتیاز
    0
    سلام
    من همین فریمورک را نصب کردم
    و قالب اون را به صورت پیشفرض قرار دادم
    اما در مطالب دکمه ادامه مطلب وجود ندارد
    چطوری می تونم اون را فعال کنم

9. Top | #9
    شماره عضویت
    1
    عنوان کاربر
    مدير کـــــــــل
    میانگین پست در روز
    2.27
    هوادار
    سپاهان - رئال مادرید
    موضوع ها
    76
    Thanks
    1,925
    وب سایت کاربر
    کلیک کنید
    میزان امتیاز
    1000
    درود,

این نسخه ای که اینجا منتشر شده ، نسخه 3.2 هست که الان نسخه جدید یعنی 4 اومده.

نسخه 4 که توسط جومیران فارسی شده است (فقط برای جوملا 2.5) را می توانید از لینک زیر دانلود کنید:

در مورد ادامه مطلب هم کاری به قالب نداره و شما باید اونو در تنظیمات مطلب و یا تنظیمات منو انجام بدید.

لطفا سوالات جدید در تاپیک جدید پرسیده بشه.

تاپیک بسته شد!

Developer

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع